Obrażenia za wypadek w Anglii.

Większość Polaków przebywających w UK jeżeli ma wypadek lub stłuczkę z winy innego kierowcy to może starać się o odszkodowanie i naprawę uszkodzonego auta.

Co mamy zrobić gdy podczas takiego wypadku odnieśliśmy również jakieś obrażenia? Jeżeli czujemy, że mamy problemy z kręgosłupem, szyją lub doznaliśmy innych poważnych obrażeń? Mało kto wie, że tak samo jak za zwrot naprawy uszkodzonego auta należy nam się również odszkodowanie za uszkodzenie ciała. Pytanie  jak mamy wycenić taki uszczerbek na zdrowiu. Szacunkowe wartości za jakie możemy uzyskać zadośćuczynienie możemy sprawdzić na stronach internetowych np. z cennikiem odszkodowania w UK.

Co możemy zrobić gdy chcemy uzyskać pieniądze za szkodę osobową? Wystąpić samemu do ubezpieczyciela sprawcy wypadku lub poprosić o pomoc profesjonalną firmę. Osobiście jestem zwolennikiem zwrócenia się do firmy zajmującej się takimi sprawami. Dlaczego? Jak pokazują statystyki, większość osób po samodzielnych próbach uzyskania odszkodowania, albo odchodziły od ubezpieczyciela z kwitkiem albo w większości dostawały mocno zaniżone kwoty. Jednak przy wyborze firmy polecam bycie ostrożnym. Ilość firm na rynku angielskim nie idzie w parze z ich jakością.