Odszkodowanie za uraz szyi w Anglii

Jeśli doznaliśmy urazu szyi podczas pobytu w Anglii, bardzo często istnieje możliwość wywalczenia satysfakcjonującego odszkodowania.

Uraz szyi na skutek wypadku drogowego w UK
Jedną z najczęstszych przyczyn urazów szyi pozostają wypadki drogowe, a w szczególności – samochodowe. Choć nasze ciało chronione jest przez coraz doskonalsze systemy bezpieczeństwa nowoczesnych pojazdów, to nie da się oszukać praw fizyki. Podczas zderzenia nasza głowa jest niesiona siłą bezwładności, a na mięśnie i ścięgna szyi oraz karku działają potężne przeciążenia.

Co istotne, wbrew pozorom poważne uszkodzenie tych partii ciała może mieć miejsce podczas pozornie niewielkiej stłuczki. Częstym scenariuszem doznawania urazów szyi w samochodzie jest najechanie go przez inny pojazd z tyłu. Nasza głowa uderza wtedy z wielką siłą w zagłówek, nierzadko uszkadzając mięśnie lub ścięgna, a niekiedy – kręgi szyjne.

Cechą wspólną większości urazów szyi pozostaje opóźnione pojawienie się objawów. Uczestnicy wypadku często bagatelizują ryzyko posiadania uszkodzeń ciała, ponieważ zaraz po zdarzeniu wydaje im się, że nic im nie dolega. Silne bóle głowy zaczynają występować dopiero kilka godzin później, a poszkodowani decydują się w końcu na zasięgnięcie pomocy medycznej.

Nie tylko wypadki drogowe
Oczywiście uraz szyi kwalifikujący się do otrzymania odszkodowania nie musi powstać na skutek wypadku drogowego. Klientami kancelarii wyspecjalizowanych w uzyskiwaniu rekompensat za uszkodzenia ciała doznane podczas pobytu w Anglii są bardzo często osoby, które zostały poszkodowane podczas wykonywania swojej pracy (zwykle na skutek zaniedbań pracodawcy). Niezależnie od przyczyny naszych starań o odszkodowanie, zawsze warto odwiedzić szpital i postarać się o odpowiednią dokumentację medyczną zdarzenia – jej obecność usprawnia zwykle cały proces.

Od czego zależy wysokość odszkodowania?
Wysokość odszkodowania za powstały w Anglii uraz szyi może zależeć od paru czynników. Najważniejszy jest z reguły jego rodzaj i potencjalny wpływ na funkcjonowanie w dalszym życiu. Nie bez znaczenia pozostaje także czas, w jakim przewiduje się możliwość powrotu do zdrowia. Im jest dłuższy, tym zazwyczaj odszkodowanie osiąga wyższe kwoty.