Wypadek pieszego w Wielkiej Brytanii – co warto wiedzieć.

Wypadki chodzą po ludziach. Wielka Brytania nie jest w tym momencie jakimkolwiek wyjątkiem. Każdego dnia na brytyjskich ulicach dochodzi do relatywnie sporej ilości wypadków z udziałem właśnie pieszych – siłą rzeczy czasami pada na Polaka. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli jakiś Polak padł w ostatnim czasie ofiarą wypadku, najzwyczajniej w świecie przechodził chociażby przez pasy i uderzył w niego samochód, czymś bardzo zasadnym jest zgłoszenie się po odszkodowanie. Któż powiedział, że musimy obyć się smakiem, któż powiedział, iż nie możemy postarać się o funty? Co jak co, ale odszkodowania w UK są udzielane względnie często, a co najbardziej istotne, możemy liczyć na całkiem niezłą kasę. Bynajmniej to nie są jakieś ochłapy, które nie są warte tak naprawdę naszego jakże cennego czasu.

Co jednak można poradzić poszkodowanemu, dla którego wypadek pieszego i wszystko co z nim związane to mimo wszystko za wiele? Głównie chodzi o barierę językową, brak znajomości brytyjskich realiów, brytyjskiego rynku ubezpieczeniowego, nie wspominając o sądownictwie? Cóż, na całe szczęście są kancelarie odszkodowawcze, które pomagają wszystkim tym, którzy chcą uzyskać odszkodowanie. Można śmiało powiedzieć, że kontakt z taką kancelarią to najlepsze co nam może się przydarzyć w najbliższym okresie. Wbrew pozorom poziom takich kancelarii jest bardzo wysoki, one naprawdę nie są po to, aby w jakiś sposób wyłudzać od nas pieniądze!

Przede wszystkim bardzo dużą zaletą takich rozwiązań jest to, iż kancelaria bierze od nas pieniądze po zakończonej sprawie – bierze po prostu procent od kwoty jaka została nam udzielona. Chyba większość osób może zgodzić się z tym, że to bardzo fair, w końcu prawnikowi należą się pieniądze, z drugiej zaś strony, ma on motywację do działania, bo zdaje sobie sprawę z tego, iż w przypadku braku powodzenia, nie tylko straci swój czas, ale również nie dostanie od nas ani pensa. Nie wszystkie kancelarie odszkodowawcze działają w taki sposób, ale jednak bez najmniejszego problemu znajdziemy takie kancelarie, których działalność polega na tym, iż pieniądze bierze się nie przed, a po – po wygranej sprawie. Powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć ten temat, bo jednak to wszystko co związane z wypadkami jest bardzo skomplikowane. Na całe szczęście Wielka Brytania należy do grona stosunkowo przyjaznych krajów, prawo jest mimo wszystko po stronie pieszego. Nie zawsze tak jest w praktyce, ale bądźmy dobrej myśli.